הי, נעים להכיר

אני אילת שנהב  מטפלת באיורוודה דרך תזונה, צמחי מרפא ואורח חיים בריא.

לאיורוודה הגעתי הכי במקרה…

למרות שחייתי אורח חיים בריא ותזונה, שחשבתי שבריאה לי, סבלתי מכאבי בטן קשים לאורך שנים ארוכות… האבחנה שקיבלתי הייתה מעי רגיז… מרגיז…הבנתי בעצמי שכאבי הבטן שלי קשורים לתזונה וניסיתי להבין מה מתאים לי ומה גורם לי לכאבים…יכול להיות שסלט ירקות עושה לי כזה כאב בטן???אורז מלא לא טוב לי??? אבל איך??? זה כל כך בריא…

לאיורדוודה הגעתי במקרה…כמו כל הדברים הטובים שקורים לי…

יוגה אני מתרגלת הרבה שנים ונרשמתי לקורס העמקה בתרגול היוגה. באחד המפגשים הגיעה ליטל להרצאה על איורוודה. המפגש הזה התחיל מבחינתי בהמון התנגדות…חשבתי שבאתי לתרגול יוגה…ועכשיו 4 שעות הרצאה???

אחרי ההרצאה הבנתי שזה הרגע הזה שמשהו בחיים משתנה לעד.

המפגש עם ליטל שינה לי את החיים!

מצאתי את החתיכה החסרה להשלמת הפזל האישי שלי!

וואו!!!

הייתי חייבת דחוף להבין לעומק והתחלתי טיפול איורוודי אצל ליטל. קיבלתי תזונה וצמחים שהתאימו בדיוק בשבילי.הבנתי שלאכול אוכל בריא זה נהדר…השאלה מה בריא בשבילי…ושהאוכל הכי בריא בעולם אם הוא לא מתאים לי…הוא לא ממש מועיל לי ואפילו מזיק. במקרה שלי גם כואב…מאד…

הדיוק והידע העצום שהביאה איתה ליטל היה מעורר השתאות מבחינתי. הבנתי כבר במפגש הראשון שאני הולכת ללמוד לעומק את העולם החדש הזה. שתזונה חייבת להיות מותאמת אישית לכל מטופל. אין דבר כזה אוכל בריא…בריא למי? לי? לך?

עברתי לתזונה איורוודית וצמחי מרפא שהותאמו במיוחד בשבילי…מזונות שחשבתי כבריאים ירדו מהתפריט כי בשבילי באותו הזמן הם לא התאימו…הבנתי שגם האוכל הכי בריא בעולם, אם הוא לא מתעכל אצלי הוא לא ממש מיטיב איתי ואפילו מזיק…בהדרגה נעלמו כאבי הבטן, ההרגשה השתפרה, האנרגיות חזרו, המערכת החיסונית התחזקה…ואוו…הרגשתי נפלאה!!!

התחלתי לחיות אורח חיים איורוודי שכולל למעשה הרבה יותר מתזונה. למדתי למשל שריצה פחות מתאימה לי (מהתיכון ריצה הייתה ספורט שתרגלתי באופן קבוע) ובעצם מחלישה אותי ועברתי להליכות, הבנתי לא רק מה לאכול אלא גם מתי לאכול (ומתי לא), איך לאכול, כמה לאכול, מה לשתות, איך להרגע, כמה סטרס משפיע על הבריאות שלי, איך להתמודד עם טיסות שהיו סבל בשבילי וגם חלק משגרת העבודה שלי…עולמות חדשים ומרתקים נפתחו לפני שכוללים אורח חיים שלם.

היום אני מרגישה נפלא! יודעת מה מתאים לי יותר ומה פחות…ועושה את הבחירות שלי בעולם… ומדי פעם אוכלת גם משהו שמתחשק ונורא לא בריא…וזה בסדר גמור…

באותה תקופה, במקרה או שלא במקרה…הייתי בתהליך של שינוי עצמי. היה לי עסק בתחום האופנה וממש בער בי הרצון לעשות משהו אחר, לתת מעצמי, לגעת באנשים, משהו שימלא אותי סיפוק ושמחה אמיתית. ואז נפל האסימון – לבשל בריא אני מבשלת המון המון שנים, עולם התזונה תמיד ריתק אותי, ממש מילדות, כך שקראתי ולמדתי אותו לעצמי לאורך השנים, התנסתי ולמדתי כל כך הרבה בדרך. ברור שזה מה שאני רוצה לעשות…נרשמתי ללימודי איורוודה, (לימודים של 3 שנים) בקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב. וליטל…היתה אחת מהמורות הנפלאות שלי שם!

ומכיוון שאני טיפוס של גם…וגם…וגם בחרתי לשלב את הטיפול בתזונה האיורוודית עם עולם הבישול הבריא שאותו אני חיה.

מאז עברו כמה שנים…היום אני מטפלת בקליניקה של ליטל !!! (מדהים לא?) ומשלבת את הטיפול עם אהבתי הנוספת: בישול בריא. מבשלת כבר המון שנים. מאז שאני ילדה בעצם. מבשלת אוכל בריא ושמח ושמחה לתת מכל הידע שצברתי לאורך השנים בעולם התזונה הבריאה יחד עם הידע הקדום של אלפי שנים מעולם האיורוודה.

מרגישה ברת מזל וזכות גדולה לטפל באנשים ולכוון אותם לדרך שלהם. מרגישה סיפוק אדיר ושמחה בלב על שאני ממש עוזרת לאנשים להרגיש נפלא…לשפר את הבריאות שלהם…להפטר מהרגלים, מחלות ובעיות שליוו אותם שנים.

מרגישה שמצאתי את האיזון שלי וזו הרגשה נפלאה ללוות אנשים למצוא את האיזון שלהם.

Ayurveda=איורוודה
איורוודה = ידע החיים (בסנסקריט שהיא שפה הודית עתיקה)
האיורוודה היא רפואה הודית עתיקה ומסורתית (שקשורה גם לעולם היוגה והמדיטציה) שמתייחסת לרפואה טבעית.
האיורוודה מקדמת קודם כל בריאות – ע"י רפואה מונעת ואורח חיים בריא ומטפלת במחלות באופן טבעי.
הטיפול האיורוודי כולל תזונה נכונה ומותאמת אישית, אורח חיים בריא וצמחי מרפא במידת הצורך.
לפי האיורוודה כדאי לנו לחיות נכון היום – כדי שנימנע מהסבל הצפוי בעתיד.